Co zyskasz dzięki systemowi zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym?

Stawiasz sobie za cel dostarczanie klientom produktów najwyższej jakości w jak najkrótszym czasie? Chcesz usprawniać procesy, optymalizować pracę załogi, redukować straty i generować wyższe zyski? I to wszystko przy jednoczesnym zadowoleniu pracowników, którzy są zmotywowani i maksymalnie wydajni? Poznaj Nexelem – system zwinnego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym. To nowoczesne narzędzie pozwoli Twojej firmie rozwinąć skrzydła i wejść na zupełnie inny poziom działalności. Zobacz, jakie korzyści osiągają biznesy, które oparły na nim kluczowe obszary swojego funkcjonowania.

Każda firma produkcyjna to system naczyń połączonych, w którym jeden element bezpośrednio oddziałuje na kolejne. Od ich sprawnego działania zależy czas realizacji zamówienia, jego rentowność oraz efektywność łańcucha dostaw. Właśnie dlatego odpowiednie zarządzanie produkcją jest tak istotne. Nexelem zbiera i analizuje dane pochodzące z różnych działów, co pozwala utrzymać kontrolę nad każdym etapem produkcji – od zamówień surowców po logistykę dostaw do klientów. 

Spis treści:

  1. System zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym – Nexelem. Co zyskujesz?
  2. Nexelem – umów się na rozmowę i zobacz, co jeszcze możesz zyskać
  3. O Nexelem

Funkcjonalności Nexelem są kompleksowe i obejmują: produkcję, magazyn, dostawy surowców, logistykę oraz sprzedaż. System gromadzi na bieżąco dane o raportowanej produkcji oraz umożliwiając dodawanie aktywności, porządkuje relacje z kontrahentami. Pozwala także na integrację z innymi aplikacjami działającymi w firmie oraz synchronizację z rejestrami (np. Bazą Danych Odpadowych). Takie holistyczne podejście przynosi firmie szereg korzyści.

System zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym – Nexelem. Co zyskujesz?

  • skracasz czas realizacji zamówień, a więc zwiększasz sprzedaż, generując wyższe zyski,
  • zapobiegasz nadmiernym zapasom, nadprodukcji czy stratom,
  • wykorzystujesz potencjał pracowników, podnosisz poziom ich zadowolenia i poprawiasz komunikację w firmie,
  • optymalizujesz pracę maszyn, oszczędzając czas i zasoby,
  • budujesz lepsze relacje z klientami i terminowo dostarczasz im produkty coraz wyższej jakości.

U podstaw lean manufacturing leży ciągłe dążenie do doskonałości – szukanie jak najlepszych rozwiązań i wprowadzanie ich małymi krokami. Przyjrzyjmy się więc bliżej poszczególnym funkcjonalnościom Nexelem i sprawdźmy, jakie profity przynosi ich wdrożenie. Produkcja w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Zaplanuj produkcję i monitoruj ją w czasie rzeczywistym

Nexelem umożliwia zaplanowanie kolejek produkcyjnych na każdej maszynie z uwzględnieniem szacowanego czasu produkcji, terminów realizacji oraz dostępności surowców i półproduktów. Możliwość grupowania partii produkcyjnych w serie o podobnej technologii, minimalizuje koszty przezbrojenia maszyn, a automatyczne zlecenia transportów wewnętrznych usprawniają cały proces i zapobiegają opóźnieniom.

Raportowanie partii produkcyjnych, obejmujące datę produkcji, osobę produkującą, wykorzystane surowce, liczbę wyprodukowanych jednostek produkcyjnych oraz odpady, pozwoli ci na dokładną analizę i ciągłe udoskonalenia.  Magazyn w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Surowce zawsze na czas

Nexelem usprawnia wszelkie procesy magazynowe, zapobiegając niedoborom czy nadwyżkom surowców. System oferuje zaawansowany katalog produktów, podgląd stanów magazynowych reprezentowany w czasie oraz lokalizację towarów. Unikatowe kody umożliwiają identyfikację i śledzenie ich przepływu. Dzięki temu w magazynie panuje porządek, a każdy produkt ma swoje miejsce.  Dostawy surowców w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Kontroluj zamówienia i bazy dostawców

Nexelem to także narzędzie do tworzenia zamówień zakupów. Odbywa się ono na podstawie rzeczywistego zapotrzebowania. Nasz system pozwala na stworzenie bazy dostawców oraz oferowanych przez nich surowców. Skanery kodów kreskowych ułatwiają przyjmowanie dostaw, obsługę transportów międzymagazynowych i raportowanie surowców wykorzystywanych do produkcji. Logistyka surowców w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Oszczędzaj na kosztach transportu

Twoi kontrahenci chcą otrzymywać zamówione produkty na czas, a ty dzięki funkcjonalności logistyka w Nexelem możesz im to zagwarantować. System uwzględnia ładowność samochodów, a także wspiera proces załadunku, uwzględniając kolejność towaru oraz trasę. Tagi tras oraz ich precyzyjne planowanie na podstawie adresów dostaw, redukuje koszty związane z transportem, a automatycznie generowane dokumenty przewozowe ograniczają formalności do minimum. Sprzedaż surowców w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Zarządzaj nią z jednego miejsca

Nexelem oferuje jeden centralny system zamówień. Dzięki funkcjonalności wprowadzania specyfikacji zamawiającego, możesz w łatwy sposób ustalić indywidualne wymagania klienta, a cenniki, kalkulator kosztów i reguły przyznawania rabatów usprawnią proces tworzenia oferty. Nexelem monitoruje ponadto stan zamówienia podczas jego realizacji.  Relacje w systemie zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym Trzymaj rękę na pulsie

Nexelem przechowuje informacje o ofertach, zamówieniach, dostawach. Zapis wszelkich kontaktów z klientem (e-mail, telefon, spotkania) minimalizuje ryzyko błędu czy braku aktualizacji w ustaleniach dotyczących zamówienia. Wydajni i zmotywowani  Każde zlecenie produkcyjne może być monitorowane i porównywane z założonym czasem. Dzięki temu sprawdzisz wydajność swoich pracowników i stworzysz korzystny system motywacyjny, uzależniony od wypracowanej wartości. Dzięki temu zachęcisz ich do osiągania jeszcze lepszych wyników.

System Zarządzania Przedsiębiorstwem Nexelem – umów się na rozmowę i zobacz, co jeszcze możesz zyskać

Czujesz, że Nexelem jest dla ciebie? Chcesz wiedzieć więcej na temat zwinnego zarządzania przedsiębiorstwem produkcyjnym? Skontaktuj się z nami! Chętnie pokażemy ci, jak Nexelem może funkcjonować w twojej firmie i jakie przyniesie jej korzyści.

O Nexelem

Nexelem to elastyczny, modułowy system usprawniający zarządzanie produkcją oraz optymalizujący działanie firmy. Tworzony przez firmę VirtusLab sp. z o.o. która od 2010 roku pomaga firmom produkcyjnym z całego świata osiągać więcej, niższym kosztem – również dla środowiska naturalnego. VirtusLab to ponad 350 specjalistów IT, którzy tworzą oprogramowanie i rozwiązania IT z myślą o optymalizacji procesów w Twojej firmie produkcyjnej.

Sprawdź nasz produkt w swoim środowisku.

F.A.Q

Oprogramowanie Nexelem zapewnia kompleksowe zarządzanie procesami produkcyjnymi, magazynowaniem, logistyką, sprzedażą i zasobami ludzkimi, co przyczynia się do zwiększenia efektywności i rentowności przedsiębiorstwa.
Oprogramowanie Nexelem umożliwia śledzenie stanu magazynowego w czasie rzeczywistym, optymalizację poziomów zapasów, zarządzanie lokalizacją produktów oraz automatyzację procesów zamówień i dostaw.
Dzięki funkcjom prognozowania zapotrzebowania, monitorowaniu dostaw oraz integracji z dostawcami, oprogramowanie Nexelem pomaga w optymalizacji łańcucha dostaw, zapewniając terminowe i efektywne zaopatrzenie w surowce.
Oprogramowanie umożliwia śledzenie przesyłek, optymalizację tras dostaw, zarządzanie transportem oraz monitorowanie efektywności logistycznej, co pozwala na zmniejszenie kosztów i poprawę jakości obsługi klienta.
Dzięki modułowi do zarządzania zasobami ludzkimi, Nexelem umożliwia planowanie grafików pracy, śledzenie czasu pracy, monitorowanie wydajności oraz szkolenie pracowników, co prowadzi do lepszego wykorzystania zasobów ludzkich i zwiększenia zaangażowania pracowników.
Ostatnia aktualizacja: 26.04.2024
Zobacz Demo - bez zobowiązań