Produkcyjny dashboard KPI od Nexelem

Szybsze podejmowanie decyzji, sprawna diagnoza sytuacji na produkcji i podstawa do dalszych działań od kierownictwa po pracowników liniowych. Pozwalają na to dashboardy obliczające KPI w przedsiębiorstwach produkcyjnych. Teraz dostępne również dla Twojej firmy.

Dashboard wyświetlający wskaźnik produkcyjny (KPI) w czasie rzeczywistym

Sprawdź możliwości naszych dashboardów z produkcyjnymi KPI

Efektywne działanie

01

Zbieramy dane poprzez port szeregowy, sterowniki PLC oraz standard IoT MQTT. Przeszkodą nie są dla nas jednak również starsze maszyny.

planowanie

Nowoczesny sposób prezentacji

02

Wskaźniki efektywności prezentujemy w taki sposób, aby umożliwić sprawne podejmowanie decyzji biznesowych.

integracja

Dopasowanie do każdej działalności

03

Niezależnie od tego, w jakiej branży produkcyjnej działa Twoja firma, możemy stworzyć dashboard KPI dopasowany do jej potrzeb.

Lean manufacturing

Filtrowanie informacji

04

Masz możliwość uzyskania dokładnie tych danych, których w danym momencie potrzebujesz. Pozwalają na to filtry dat, osób, zakresów, ilości i wiele innych.

Dashboard OEE

Intuicyjność

05

Przyjazna forma dashboardów KPI to jedna z ich ważniejszych cech. Rozwiązanie jest bowiem tworzone tak, móc łatwo zinterpretować informacje.

Co zyskujesz dzięki wizualizacji danych z maszyn i linii produkcyjnych?

Konkurencja w tyle

01

Rozumiemy, że szybki dostęp do danych to podstawa sukcesu Twojej firmy produkcyjnej. Nasz sposób ich zbierania sprawia, że produkcyjne KPI są obliczane w czasie rzeczywistym i prezentowane w na tle przystępny sposób, aby sprawnie podjąć niezbędne decyzje biznesowe. Od razu wiesz, jaka jest wydajność procesów i gdzie niezbędne są zmiany. Tym samym możesz szybciej podejmować kluczowe decyzje biznesowe i rozwijać firmę.

Dashboard OEE widoczny w każdej chwili

02

Jeśli w Twojej firmie wskaźnik OEE jest jednym z najważniejszych mierników wydajności, to dzięki dasboardom od Nexelem będziesz miał do niego bieżący dostęp o każdej porze. Bez konieczności samodzielnego uzupełniania arkuszy i liczenia. Tu i teraz, dla sprawniejszego działania.

Poprawa komunikacji

03

Dashboardy KPI sprawiają, że wszystkie zespoły mają dostęp do zwizualizowanych w przyjazny sposób danych. Mogą tym samym optymalizować działania oraz skuteczniej komunikować swoje potrzeby po to, aby jeszcze lepiej planować produkcję.

Lepsza efektywność działania

04

Tylko dzięki dostępowi do danych wiesz, czy firma działa efektywnie, czy może niezbędne są optymalizacje. Możesz tym samym lepiej zarządzać pracownikami, a także planować zmiany biznesowe, które poprawią kluczowe wskaźniki efektywności.

Realizacja celów

05

Wizualizacja danych OEE ułatwia monitorowanie, jak blisko jesteśmy spełnienia celów produkcyjnych. Jeśli stan faktyczny odbiega od celu, to możliwe jest przyjęcie planu naprawczego i szybsze jego zrealizowanie.

Monitorowanie rozwoju firmy

06

Możliwość zestawiania dat w różnym czasie sprawia, że możliwe jest łatwe porównanie, jak KPI prezentowały się w przeszłości i czy w miarę upływu czasu rosną. Jeśli trend nie jest zadowalający, to jest to podstawa do wprowadzenia działań naprawczych.

Zespół Nexelem

Wstępna konsultacja

07

Umówmy się na wstępną konsultację. Chcemy poznać potrzeby Twojej firmy i dowiedzieć się, jakie są jej wymagania.

  • Jakie KPI są dla Ciebie najważniejsze i co ma być widoczne na dashboardach?
  • Na jakich maszynach bazujecie i w jaki sposób będziemy mogli zbierać dane?
  • Jakie są Twoje oczekiwania oraz co chcesz usprawnić?

Skontaktuj się z nami!

Najczęściej zadawane pytania o dashboard do wizualizacji danych KPI

Nasze narzędzie do wizualizacji danych KPI to potężny krok naprzód dla Twojej firmy. W wielu przypadkach już sama wizualizacja wskaźników wydajności na hali produkcyjnej przekłada się na wzrost efektywności pracy.

Potrzebujesz dodatkowych informacji? Sprawdź najczęściej zadawane pytania dotyczące tego rozwiązania.

Praktycznie każde, które są używane w Twojej firmie. Po podłączeniu się do maszyn jesteśmy w stanie zbierać dane w czasie rzeczywistym aby obliczać wymagane wskaźniki.
Tak, oczywiście. Nawet jeśli są to 60 letnie maszyny, możemy je oczujnikować i pobierać dane przez interfejs IOT. W tym zakresie wiek maszyny nie jest przeszkodą.
Nie, dashboardy możemy wystawić praktycznie na każdej maszynie, nawet na małych komputerach w architekturze ARM.
Oczywiście, zawsze chętnie odwiedzamy naszych klientów. W celu umówienia spotkania na miejscu prosimy o kontakt za pomocą formularza.
To nie problem, możemy zbierać dane za pomocą czujników IIOT.
Nie, możemy się podłączyć z maszyn bezpośrednio do naszego serwera IIoT.