Wkrocz świadomie w przemysł 4.0

Jakie są etapy wdrożenia Nexelem w Twojej firmie?
Istnieje kilka kluczowych czynników decydujących o wdrożeniu, jego koszcie i czasie realizacji. Oto one:

Redukcja kosztów produkcji

Zakres wdrożenia

01

Możliwy jest dobór istniejących modułów funkcjonalnych systemu zgodnie z zapotrzebowaniem lub przygotowanie funkcjonalności zgodnie z unikalnym zapotrzebowaniem. Każdy moduł to osobny pakiet możliwości oprogramowania.

Konsultacje

02

Konsultacje rozliczamy w modelu time & material czyli zgodnie z faktycznie zainwestowanym czasem naszych konsultantów/specjalistów IT. Od pierwszej rozmowy staramy się zrozumieć Twoją firmę aby dostarczać jak najwięcej wartości.

Liczba maszyn

03

Więcej maszyn to zazwyczaj bardziej skomplikowane przepływy materiałowe, więcej czujników IIoT (aby znać stan swojej produkcji w czasie rzeczywistym) oraz danych do przetworzenia.

Liczba użytkowników

04

Użytkownicy w ramach grup użytkowników mają dostęp do różnych widoków oraz funkcji oprogramowania tak aby otrzymywać informacje istotne tylko dla ich zakresu obowiązków.

Proponowane Pakiety Wartości

Nexelem na Start

Dla średniej wielkości firm produkcyjnych rozpoczynających transformację cyfrową i szukających rozwiązania, które można łatwo rozszerzać.

 • Rozliczenia miesięczne
 • Dostępny w chmurze
 • Planowanie produkcji
 • Integracja z Comarch XL/Optima
 • Wsparcie online

Nexelem Optymalny

Dla średnich i dużych firm produkcyjnych potrzebujących solidnego partnera w transformacji cyfrowej.

 • Rozliczenia roczne
 • Dostępny w chmurze lub na Twoim serwerze
 • MES i wszystkie dostępne Moduły
 • Planowanie produkcji
 • Planowanie logistyki wewnętrznej
 • Integracja z Comarch XL/Optima
 • Wsparcie online
 • Wsparcie telefoniczne

Nexelem Optymalny+

Dla średnich i dużych firm produkcyjnych potrzebujących solidnego partnera w transformacji cyfrowej oraz bezkompromisowej customizacji.

 • Rozliczenia roczne
 • Dostępny w chmurze lub na Twoim serwerze
 • MES i wszystkie dostępne Moduły
 • Planowanie produkcji, Traceability, Magazyn produkcyjny, Optymalizacja kolejki produkcyjnej
 • Planowanie logistyki wewnętrznej
 • Integracja z Maszynami (IIoT, OEE)
 • Integracja z Comarch XL/Optima
 • Integracja z innymi systemami ERP
 • Wsparcie 365
Długoterminowa współpraca

Długoterminowa współpraca to niższe koszty wdrożenia

01

Wspólnie dążymy do realizacji celów Twojej firmy dlatego jesteśmy przekonani, że im lepiej poznamy Twoją firmę, tym skuteczniej będziemy mogli Ci pomóc produkować efektywniej i niższym kosztem — również dla środowiska naturalnego.

Wskażemy Ci również potencjalne możliwości finansowania z funduszy EU.

Twoje wdrożenie możemy podzielić na etapy. Zawsze konsultujemy i wspólnie dobieramy zakres funkcjonalności na każdy etap wdrożenia, aby dostarczać jak największą wartość Tobie i Twoim pracownikom już od pierwszego dnia wdrożenia.

Najczęściej pojawiające się pytania naszych klientów na temat systemu Nexelem

Jeżeli masz więcej pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji. Skorzystaj z formularza kontaktowego lub zadzwoń.

To bardzo dobre i pytanie. Wielu klientów zaczyna od magazynu produkcyjnego, jednak zachęcamy do rozmowy z naszym konsultantem aby mieć jasność, który moduł na start będzie miał największy sens w przypadku Twojej firmy.
Tak, istnieje taka możliwość. Prosimy o kontakt.
Tak. Możemy podłączyć maszyny do naszego systemu lub zbierać dane za pomocę czujników IIoT. W ten sposób na bierząco będziesz otrzymywał wartość OEE.
W zależności od zakresu wdrażanych funkcjonalności wdrożenie może trwać od miesiąca w zwyż.
Proces wdrożenia to 4 proste kroki obejmujące: 1 – wywiad online, 2 – warsztaty on-site w Twojej firmie, 3 – przygotowanie propozycji zakresu wdrożenia, 4 – wdrożenie. Czyli zaczynamy wspołpracę od rozmowy z Tobą (zazwyczaj w formie spotkania online) aby lepiej poznać kluczowe problemy i wyzwania z jakimi się borykacie. Następnie umawiamy się na warsztaty on-site, podczas których poznajemy lepiej procesy oraz infrastrukturę w Twojej firmie (na tym etapie możemy już podpisać umowę poufności, żebyś czuł się komfortowo). W kolejnym kroku przygotowujemy ofertę obejmującą zakres funkcjonalności jaki proponujemy i wspólnie ją omawiamy. W między czasie przekazujemy Ci umowę ramową, dzięki której obie strony będą miały elastyczność działania (umawiamy się po prostu, że chcemy wspólnie działać). Znając zakres wdrożenia przygotowujemy ofertę cenową. Jeśli wszystko jest ok, wystarczy email i przystępujemy do pracy.
Nie, ponieważ Nexelem może działać w chmurze, lub nawet na używanym laptopie.
Tak.
Tak. Przez cały czas trwania naszej współpracy będziemy się Tobą opiekować.
Poziom skomplikowania wdrożenia zależy od zakresu funkcjonalności. Użytkowanie i nawigowanie po naszym oprogramowaniu jest przyjemne i intuicyjne, a nowy projekt interfejsu użītkownika zbiera najwyższe noty wśród ludzi produkcji, którzy go testowali.
W skarjnych przypadkach tak. Oczywiście, zależy to od zakresu funkcjonalności wdrożenia. Nimniej, zalecamy wstępny nadzór naszego konsultanta przynajmniej na początkowym etapoie wdrożenia.
Tak. Przewidujemy też taką opcję rozliczania, jednak korzystniejsze są rozliczenia kwartalne bądź roczne.
Tak. Nasze oprogramowanie poradzi sobie z każdym typem organizacji produkcji.
Wszystko ok, Nexelem poradzi sobie świetnie z małymi partiami produkcyjnymi.
Tak.
Tak, wspieramy wiele języków, a jeśli aktualnie nie wspieramy języka, którym posługują się Twoi pracownicy to go przetłumaczymy dla Ciebie.
Tak. Nexelem MES jest doceniany przez wiele firm.
Oczywiście. Możemy podłączyć Twoje maszyny porzez sterownik lub przez czujniki IIoT. Nie ma problemu również z łączeniem starych “analogowych” maszyn, jak np. młoty kowalskie z lat 60 tych XX w.
Prosimy o telefon (dostępny w stopce strony) lub o kontakt meilowy za pomocą formularza kontaktowego na stronie.
bages blue

Nexelem to produkt polskiej firmy VirtusLab Sp. z o.o.

VirtusLab z ponad 400 specjalistami IT na pokładzie tworzy oprogramowanie i rozwiązania IT dla przemysłu. Nasze produkty są nowoczesne i odpowiadają na wyjątkową sytuację geopolityczną naszego regionu. Dzięki temu nasi klienci mogą działać efektywniej.

Zobacz Demo - bez zobowiązań