System MES do zarządzania produkcją

Zarządzaj harmonogramem produkcyjnym, minimalizuj czas przezbrojeń, monitoruj wydajność pracowników oraz rentowność produkcji.

Możliwości systemu MES dla produkcji

Planowanie produkcji wieloetapowej 01

Zaplanuj kolejki zleceń produkcyjnych na każdej maszynie z uwzględnieniem szacowanego czasu produkcji, terminów realizacji oraz dostępności surowców i półproduktów.

Receptury 02

Zdefiniuj recepturę dla partii produkcyjnej, a następnie pogrupuj partie produkcyjne tak, aby zminimalizować koszty przezbrojeń maszyn.

Lean manufacturing
Zajętość gniazd 03

Wyświetlaj aktualne oraz planowane obciążenia poszczególnych gniazd produkcyjnych na bazie stworzonego planu produkcyjnego

Surowce 04

Automatyczne generuj zlecenia transportów wewnętrznych, tak aby surowce były dostępne do produkcji na czas.

Monitorowanie produkcji w czasie rzeczywistym 05

Wyświetlaj dane pochodzące z maszyn z wykorzystaniem dedykowanych urządzeń monitorujących działania linii produkcyjnych.

Wydajność pracowników 06

Sprawdź wydajność pracowników porównując rzeczywisty czas produkcji z planowanym.

Monitorowanie rentowności produkcji 07

Oblicz rzeczywiste koszty produkcji partii produkcyjnej na podstawie poświęconego czasu oraz zużytego surowca i porównaj go z ceną sprzedaży w celu sprawdzenia rentowności produkcji.

Raportowanie partii produkcyjnych 08

Zapisz informacje o każdej partii produkcyjnej, w tym dacie produkcji, osobie produkującej, wykorzystanych surowcach, liczbie wyprodukowanych jednostek produkcyjnych, odpadach.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące systemu MES do zarządzania produkcją – FAQ

Nexelem MES usprawnia procesy w firmie produkcyjnej i logistycznej. Umożliwia optymalizację pracy załogi przyczyniając się do redukcji strat i zwiększania rentowności firmy. Funkcjonalności Nexelem są kompleksowe i obejmują: produkcję, magazyn, dostawy surowców, logistykę oraz sprzedaż. Cechą charakterystyczną Nexelem jest jego modułowość, może też integrować się z popularnymi systemami ERP takimi jak Comarch XL, Comarch Optima itd.
Tak, w Nexelem możemy przygotować szacunkową datę realizacji dla nowych zleceń produkcyjnych/zamówień.
Produkcja odchudzona polega na ograniczaniu strat w procesie i zwiększeniu stabilności procesów produkcyjnych. Nexelem zbudowany jest wokół tego konceptu.
W Nexelem pracujemy na zapotrzebowaniach i realizacji zleceń. Ogólnie rzecz biorąc, przepływ skupia się na spełnianiu zapotrzebowania poprzez proces produkcyjny lub logistyczny. Czyli mając zapotrzebowanie na produkt, musimy je zrealizować poprzez wytworzenie go w procesie produkcyjnym albo dostarczenie do miejsca zapotrzebowania z magazynu.
Nexelem jest i jednym i drugim. Nexelem to MRP + MES. Pomaga w organizacji firmy produkcyjnej i utrzymaniu zasobów. Jednakże na Nexelem składa się wiele modułów funkcjonalnych, które mogą pracować razem lub rozdzielnie, jako niezależne podsystemy.
Możemy zoptymalizować każdy proces, który jest planowany lub kończy się raportowaniem do centrali. Na przykład transport wewnętrzny powinien przewidywać zapotrzebowanie zanim się ono pojawi. Nexelem otwiera takie możliwości.
Ponieważ za Nexelem stoi firma zatrudniająca ponad 300 inżynierów możemy zapewnić praktycznie każdą integrację z maszyną lub systemem informatycznym, która jest potrzebna w Twojej firmie. W tej chwili oferujemy integrację z Comarch ERP XL, Comarch Optima, SAP S4/HANA oraz własną infrastrukturą IIoT.
Nexelem to system zarządzania produkcją. Szczegóły na temat funkcji Nexelem znajdują się w tym artykule https://nexelem.com/system-zarzadzania-przedsiebiorstwem-produkcyjnym/
Zachęcam do skontaktowania się z nami za pomocą guzika „Zobacz Demo”. Po wypełnieniu prostego formularza nasz doradca skontaktuje się i odpowie na wszelkie pytania.
Naszą współpracę rozpoczynamy od poznania się poprzez warsztaty, a następnie przygotowujemy zakres funkcjonalności do wdrożenia i rozwoju (jeśli jest taka potrzeba). Następnie zaczynamy proces przygotowania rozwiązania dla klienta, które jest testowane i optymalizowane. System wdrażamy stopniowo i systematycznie, aby wdrożenie Nexelem było komfortowe dla Twojej firmy i jej pracowników. Kiedy Nexelem zaczyna żyć w Twojej firmie, zapewniamy również wsparcie techniczne.
Zapytaj o demo