System APS do automatycznego harmonogramowania produkcji

Automatycznie planuj i harmonogramuj zlecenia produkcyjne w czasie rzeczywistym, zoptymalizowane pod Twój park maszynowy oraz zapasy surowców.

planowanie produkcji

Możliwości systemu APS do planowania produkcji

System APS to automatyzacja, a także optymalizacja planowania produkcji w Twojej firmie. Dzięki algorytmom optymalizacyjnym docelowo opartym również na uczeniu maszynowym i tzw. sztucznej inteligencji, APS od Nexelem odciąża planistów i zwiększa antykruchość przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Planowanie produkcji

01

Zaplanuj harmonogram zleceń produkcyjnych na każdej maszynie z uwzględnieniem szacowanego czasu produkcji, terminów realizacji oraz dostępności surowców i półproduktów.

Zajętość gniazd produkcyjnych

02

Wyświetlaj aktualne oraz planowane obciążenia poszczególnych gniazd produkcyjnych na bazie stworzonego harmonogramu produkcyjnego.

Planowanie pod termin realizacji

03

Planuj produkcję pod ustaloną z góry datę załadunku. Uwzględniaj posiadaną przepustowość, lead time’y oraz stany magazynowe aby osiągnąć założone ETA.

Lean manufacturing

Optymalizuj obłożenie kolejek maszyn

04

W optymalny sposób zaplanuj produkcję na wielu maszynach swojej organizacji na bazie zmiennego zapotrzebowania na wyroby gotowe. Szybko reaguj na zmieniające się zapotrzebowanie swoich klientów.

Lean manufacturing

Produkcja potokowa i produkcja gniazdowa

05

Zarządzaj różnymi rodzajami produkcji z poziomu jednego systemu APS z uwzględnieniem prognozowania zapotrzebowania materiałowego.

planowanie wsteczne
Stabilna firma - Gazele Biznesu

Symuluj plan produkcyjny

06

Weryfikuj maksymalne zdolności produkcyjne w swoim przedsiębiorstwie, porównuj symulowane harmonogramy z rzeczywistymi.

Najczęściej zadawane pytania o system APS do harmonogramowania produkcji – FAQ

Nexelem APS usprawnia procesy w firmie produkcyjne. Umożliwia optymalizację pracy produkcji przyczyniając się do redukcji strat i zwiększania rentowności firmy. Funkcjonalności Nexelem są kompleksowe i obejmują: produkcję, magazyn, dostawy surowców, logistykę oraz sprzedaż. Cechą charakterystyczną Nexelem jest jego modułowość, może też integrować się z popularnymi systemami ERP takimi jak Comarch XL, Comarch Optima itd.
Tak, w Nexelem możemy przygotować szacunkową datę realizacji dla nowych zleceń produkcyjnych/zamówień, lub zaplanować produkcję pod konkretną datę dostawy.
Produkcja odchudzona polega na ograniczaniu strat w procesie i zwiększeniu stabilności procesów produkcyjnych. Nexelem zbudowany jest wokół tego konceptu.
W Nexelem pracujemy na zapotrzebowaniach i realizacji zleceń. Ogólnie rzecz biorąc, przepływ skupia się na spełnianiu zapotrzebowania poprzez proces produkcyjny lub logistyczny. Czyli mając zapotrzebowanie na produkt, musimy je zrealizować poprzez wytworzenie go w procesie produkcyjnym albo dostarczenie do miejsca zapotrzebowania z magazynu.
Nexelem jest i jednym i drugim. Nexelem to MRP + MES. Pomaga w organizacji firmy produkcyjnej i utrzymaniu zasobów. Jednakże na Nexelem składa się wiele modułów funkcjonalnych, które mogą pracować razem lub rozdzielnie, jako niezależne podsystemy.
Możemy zoptymalizować każdy proces, który jest planowany lub kończy się raportowaniem do centrali. Na przykład transport wewnętrzny powinien przewidywać zapotrzebowanie zanim się ono pojawi. Nexelem otwiera takie możliwości.
Ponieważ za Nexelem stoi firma zatrudniająca ponad 300 inżynierów możemy zapewnić praktycznie każdą integrację z maszyną lub systemem informatycznym, która jest potrzebna w Twojej firmie. W tej chwili oferujemy integrację z Comarch ERP XL, Comarch Optima, SAP S4/HANA oraz własną infrastrukturą IIoT.
Nexelem to system zarządzania produkcją. Szczegóły na temat funkcji Nexelem znajdują się w tym artykule https://nexelem.com/system-zarzadzania-przedsiebiorstwem-produkcyjnym/
Zachęcam do skontaktowania się z nami za pomocą guzika formularza na stronie kontaktu. Po wypełnieniu prostego formularza nasz doradca skontaktuje się i odpowie na wszelkie pytania.
Naszą współpracę rozpoczynamy od poznania się poprzez warsztaty, a następnie przygotowujemy zakres funkcjonalności do wdrożenia i rozwoju (jeśli jest taka potrzeba). Następnie zaczynamy proces przygotowania rozwiązania dla klienta, które jest testowane i optymalizowane. System wdrażamy stopniowo i systematycznie, aby wdrożenie Nexelem było komfortowe dla Twojej firmy i jej pracowników. Kiedy Nexelem zaczyna żyć w Twojej firmie, zapewniamy również wsparcie techniczne.
Zobacz Demo - bez zobowiązań