Program do zleceń produkcyjnych

Program do zleceń produkcyjnych

Chcesz, aby Twoja firma weszła na wyższy poziom — logiczne więc, że zależy Ci na tym aby produkować sprawniej i jeszcze efektywniej zarządzać dostępnymi zasobami. Z pewnością masz też świadomość, że im bardziej rozwinięty rynek, tym szybciej rośnie konkurencja i zachodzą zmiany technologiczne. W wirze zmian trzeba jednak w sposób ciągły zachować efektywność w produkcji.

Tu do akcji wkracza program do zleceń produkcyjnych — wdrożenie takiego rozwiązania pozwoli Ci nie tylko zoptymalizować procesy, ale także przyczyni się do zwiększenia rentowności i redukcji strat.

Czytaj dalej — dowiesz się, jak Nexelem może zmienić oblicze zarządzania produkcją w Twojej firmie.

Spis treści

Czym jest program do zleceń produkcyjnych Nexelem?

Nexelem to kompleksowe rozwiązanie do planowania i harmonogramowania produkcji, które świetnie integruje się z istniejącymi systemami IT w Twojej firmie np. zintegrowane z systemami MES/MRP i ERP takimi jak SAP, IFS, Optima czy XL. Może też korzystać z danych wyciąganych z Twojego MESa, lub z naszego systemu produkcyjnego. Nasze oprogramowanie stanowi spójne rozwiązanie do zarządzania zleceniami, komunikacji z maszynami oraz zarządzania przepływem surowców w procesie produkcyjnym. Wspomaga również pracę kierowników produkcji dzięki wbudowanej matrycy kompetencji.

Kluczowe funkcje oprogramowania do zleceń produkcyjnych

Co wyróżnia zintegrowane rozwiązanie opracowane przez Nexelem? Zaawansowane funkcje zaimplementowane w naszych rozwiązaniach przyczyniają się do zwiększenia efektywności procesów produkcyjnych, zapewniając firmom lepsze zarządzanie zasobami, redukcję kosztów i zwiększenie konkurencyjności na rynku.

Oto kilka najważniejszych funkcjonalności, które pomogą Twojej firmie w elastycznym, sprawnym planowaniu produkcji.

System do zarządzania produkcją i zleceniami produkcyjnymi Nexelem

Automatyczne planowanie

Nexelem wykorzystuje zaawansowane algorytmy do automatycznego tworzenia harmonogramów produkcyjnych, które są optymalnie dopasowane do dostępności surowców, maszyn oraz personelu.

W przypadku zmian (opóźnienia dostaw surowców, awarie maszyn i tym podobne), system dynamicznie dostosowuje plan produkcji, minimalizując negatywny wpływ na całość procesu.

Zarządzanie obciążeniem gniazd produkcyjnych

Program przedstawi wizualizację obciążenia maszyn w przejrzystym interfejsie, który pozwala na łatwe monitorowanie obciążenia poszczególnych gniazd produkcyjnych, pomagając w identyfikacji przeciążeń lub niewykorzystanych zasobów.

System umożliwia możliwie najbardziej równomierne rozłożenie obciążenia, zwiększając wydajność maszyn i zapobiegając nadmiernemu zużyciu lub przestojom.

Planowanie zgodnie z terminem realizacji

Korzystając z naszego oprogramowania, bez trudu ustalisz priorytety dla różnych zleceń produkcyjnych, bazując na ustalonych terminach dostaw, co pozwala na efektywne zarządzanie czasem i zasobami.

Integracja z systemami logistycznymi i dostawcami surowców pozwala na dokładne dopasowanie planu produkcji do harmonogramu dostaw, minimalizując ryzyko opóźnień.

Symulacja planu produkcyjnego

Funkcja symulacji, która jest aktualnie w opracowaniu, będzie pozwala na eksperymentowanie z różnymi scenariuszami produkcyjnymi, takimi jak awarie maszyn czy zmiany w dostępności surowców, umożliwiając firmom lepsze przygotowanie na różne sytuacje.

Symulacje te są kluczowe do oceny maksymalnych zdolności produkcyjnych – dzięki nim zidentyfikujesz potencjalne obszary do poprawy w danym procesie produkcyjnym.

Zaawansowane algorytmy optymalizacyjne

Nexelem wykorzystuje najnowszą technologię oraz algorytmikę do ciągłego doskonalenia doświadczenia używtkownika: od ergonomii pracy po jeszcze lepsze modele optymalizacyjne.

System pozwala na dostosowanie algorytmów optymalizacyjnych do specyficznych potrzeb i wymagań danej firmy, co zapewnia większą elastyczność i skuteczność w realizacji celów produkcyjnych.

Wartość Nexelem w Twojej firmie

Jaką wartość może wnieść do Twojej firmy Nexelem?

Znasz już podstawowe funkcje, które oferuje nasze oprogramowanie do zleceń produkcyjnych. Pora jednak porozmawiać o tym, co tak naprawdę zyskasz, decydując się na implementację naszych rozwiązań.

Wygodne, intuicyjne zarządzanie oprogramowaniem

Realizacja odpowiedzialnych zadań związanych z planowaniem produkcji nie powinna być utrudniona przez konstrukcję oprogramowania i sposób, w jaki zostało ono zaprojektowane.

Zadbaliśmy o to, aby Nexelem było przyjaznym, wygodnym w obsłudze narzędziem. Intuicyjny interfejs znacząco przyspiesza zarządzanie procesami produkcyjnymi. Pracownicy mogą szybciej i łatwiej znajdować potrzebne informacje, co redukuje czas poświęcony na nawigację po systemie i zwiększa całościową produktywność.

Prosty i przejrzysty interfejs minimalizuje ryzyko błędów użytkownika. W środowisku produkcyjnym, gdzie błędy mogą prowadzić do poważnych strat finansowych lub zakłóceń w produkcji, jest to korzyść nie do przecenienia.

Przejrzyste prezentowanie danych, łatwy dostęp do kluczowych informacji oraz możliwość szybkiego reagowania na zmiany – to wszystko działania, które ułatwia odpowiednio zaprojektowane oprogramowanie do zarządzania produkcją, a które są nieocenione w dynamicznym środowisku produkcyjnym.

Oprogramowanie do zleceń produkcyjnych - Nexelem

Wizualizacje za pomocą diagramów Ganta oraz systemu Kanban

Z Nexelem nie potrzebujesz już dodatkowych narzędzi do tworzenia wizualizacji.

Intuicyjne diagramy pozwolą Ci na wygodną eksplorację pełnego harmonogramu produkcji. Wizualizacja pozwala na śledzenie postępów poszczególnych zadań i etapów produkcji w czasie rzeczywistym. Dzięki tej funkcji, menedżerowie i operatorzy mają jasny obraz aktualnego stanu projektów – tym samym efektywne zarządzanie zasobami i czasem pracy staje się jeszcze prostsze.

Metoda Kanban w systemie Nexelem, umożliwia wizualizację przepływu pracy i zadań na interaktywnych tablicach. To narzędzie pomaga w identyfikacji wąskich gardeł w procesach produkcyjnych i ułatwia zespołom szybką adaptację do zmieniających się priorytetów. Kanban jest szczególnie przydatny w środowiskach, gdzie praca jest zorganizowana w sposób zwinny i elastyczny – przyda się także w Twojej firmie!

Powiadomienia i alerty

Nigdy nie przegapisz już żadnego zdarzenia, które może wpłynąć na efektywność procesów produkcyjnych.

Nexelem oferuje zaawansowany system powiadomień, który informuje użytkowników o wszelkich zmianach lub wyjątkowych zdarzeniach, takich jak np. awarie maszyn. Ta funkcja jest bardzo ciepło przyjmowana przez managerów produkcji, dlatego w nowej, opracowywanej wersji będzie jeszcze bardziej użyteczna. Dzięki temu, personel może szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje, co jest kluczowe dla minimalizacji przestojów i zachowania ciągłości produkcji.

W przypadku wystąpienia wyjątkowych sytuacji, takich jak awaria maszyny – masz pełne wsparcie systemu. Przy ścisłej współpracy z klientem jesteśmy w stanie tak przygotować system, żeby oprogramowanie automatycznie sugerowało alternatywne scenariusze działania. Dzięki temu dokonasz sprawnej przebudowy kolejki zleceń produkcyjnych przy wsparciu naszego systemu APS i zminimalizujesz zakłócenia w planie produkcji, zapewniając ciągłość pracy.

Możliwości integracji

Program do zleceń produkcyjnych a możliwości integracji

Dość problemów z łączeniem funkcjonalności systemów do zarządzania produkcją. Koniec z ograniczeniami związanymi z formatem i pochodzeniem niezbędnych danych. Z Nexelem zapomnisz o tych trudnościach – wszystko zaplanujesz w jednym miejscu!

Integracja z systemami MES

Jeżeli posiadasz już wdrożone oprogramowanie MES i nie chcesz go zmieniać to nasze oprogramowanie oferuje możliwość integracji z różnymi systemami MES, co pozwala na płynne zarządzanie produkcją na poziomie wykonawczym. Ta integracja umożliwia monitorowanie i analizę procesów produkcyjnych w czasie rzeczywistym, zwiększając efektywność operacyjną i jakość produkcji.

Nexelem zapewnia również natywnie dostępne funkcje MES, co umożliwia firmom, które nie korzystają jeszcze z zewnętrznych systemów tego rodzaju wykorzystanie zaawansowanych funkcji zarządzania produkcją – bez konieczności integracji z innymi systemami.

Integracja z systemami ERP

Nexelem umożliwia integrację z popularnymi systemami ERP:

  • SAP S4/HANA,
  • Comarch ERP XL,
  • Comarch Optima.

Integracja pozwala na efektywne zarządzanie zasobami firmy, od surowców, przez procesy produkcyjne, aż po sprzedaż i dystrybucję. Uzyskaj pełną kontrolę i przejrzystość całego łańcucha wartości, aby optymalizować kosztów i poprawić efektywność operacyjną.

Dane z różnych źródeł

Integracja danych z różnych źródeł

Doskonale rozumiemy, że firmy często korzystają z różnorodnych źródeł danych w procesie planowania produkcji. Dlatego nasze rozwiązanie zostało zaprojektowane tak, aby wspierać integrację z różnymi rodzajami danych – w końcu będziesz mieć możliwość elastycznego zarządzania informacjami.

Znaczącą zaletą Nexelem jest jego zdolność do integracji z arkuszami Excel, które są powszechnie używane przez wiele firm do planowania produkcji. Ta funkcjonalność pozwala na łatwe importowanie danych z Excela do systemu Nexelem, co ułatwia przejście z ręcznego planowania do zautomatyzowanego i zintegrowanego systemu zarządzania produkcją.

Przenieś istniejące procesy i dane do nowego systemu, minimalizując zakłócenia w działalności i przyspiesz wdrożenie nowych rozwiązań – teraz stało się to naprawdę proste!

Oprogramowanie dla produkcji Nexelem

Wybierz Nexelem – kompleksowe rozwiązanie do zarządzania zleceniami produkcyjnymi!

Nie czekaj, aż konkurencja wyprzedzi Cię o krok. Zainwestuj w przyszłość swojej firmy już dziś. Nexelem to więcej niż oprogramowanie – będziemy Twoim partnerem w dążeniu do maksymalnej efektywności, optymalizacji kosztów i doskonalenia każdego aspektu Twojego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Niezależnie od tego, czy Twoja firma stoi u progu cyfryzacji, czy już z sukcesem wdraża nowoczesne technologie, Nexelem dostosuje się do Twoich potrzeb, oferując rozwiązania, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Dowiedz się więcej o tym, jak Nexelem może wspierać rozwój Twojego przedsiębiorstwa. Nasz zespół ekspertów jest gotowy odpowiedzieć na wszystkie pytania i pomóc w znalezieniu najlepszego rozwiązania dla Twojej firmy. Z Nexelem przyszłość jest w Twoich rękach – zadbamy o to, by była jasna i pełna sukcesów.

Dziękuję za Twoją uwagę i zapraszam do kontaktu, by razem kształtować przyszłość Twojej produkcji z Nexelem.

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2024
Zobacz Demo - bez zobowiązań