Czy kryzys to najlepszy czas na optymalizację pracy fabryki?
Według kolejnego gościa naszego podcastu “kryzys to najlepszy czas na optymalizacje produkcji“. Masz wątpliwości, zanurz się w treść naszej rozmowy i poznaj punkt widzenia oraz argumentację naszego gościa.
W trzecim odcinku podcastu Nexelem Talks Marcin Pieniuta dzieli się swoim doświadczeniem z turbulentnych czasów pandemii, oraz stara się odpowiedzieć na pytanie dlaczego humaniście łatwiej jest budować zgrane zespoły pełne indywidualistów.
Spis treści
Marcin Pieniuta w Nexelem Talks
Marcin Pieniuta to inżynier humanista, który swoją podróż w świat produkcji rozpoczął w dość nieoczekiwany sposób.
Sam twierdzi, że ta rozmowa była trochę jak “powrót do przeszłości”. Nie dość, że nagrywaliśmy ją w upalny wakacyjny czas to sporo rozmawiamy o pandemii i jej wpływie na produkcje.
Z Marcinem rozmawiamy też o planowaniu produkcji, cyfrowych bliźniakach i narzędziach AI, które mogą zrewolucjonizować pracę planistów. Bo planowanie produkcji to setki powiązań i zależności, które w szybkozmiennym otoczeniu biznesowym potrafią spędzać sen z powiek niejednemu zespołowi specjalistów. Prawdziwy węzeł gordyjski wielu firm produkcyjnych.
Jak przyznaje mój rozmówca “nie skupiamy się głównie na tym co było, a bardziej na tym jak robić, żeby coś zmienić na lepsze i zaangażować w te zmiany zespół. Trochę fantazjujemy na temat sztucznej inteligencji (AI) i jej wpływu na przyszłość planowania produkcji. Całość rozmowy komplikuje wątek rozerwania ludzkiej natury pomiędzy byciem humanistą, a inżynierem…”.
Gorąco zachęcam do oglądania.
Lista poruszanych tematów:
- 04:11 — Inżynier to stan umysłu.
- 10:03 — Warto inwestować w rozmowę z pracownikami.
- 13:11 — Jak poradzono sobie z produkcją w trakcie pandemii?
- 18:07 — Bardziej elastyczna produkcja kluczem do sukcesu w sytuacjach kryzysowych.
- 20:58 — Nowa wizja planowania.
- 23:52 — Planowanie produkcji to dużo zmiennych.
- 27:23 — Asystent AI w planowaniu produkcji? Jasne, że tak.