Platforma IIoT – Nexelem Machines

Platforma IIoT dla przemysłu i produkcji Nexelem Machines pozwala na zbieranie, przetwarzanie, przechowywanie i serwowanie danych z czujników i maszyn. Może być zintegrowana niezależnie od funkcjonujących już systemów MES, SCADA oraz używanych czujników IoT.

Nasza platforma IIoT posiada wiele możliwości.

Zbieranie danych

01

Zbieraj dane z różnych źródeł, w tym z czujników IIoT oraz bezpośrednio ze sterowników maszyn i zapisuje je w locie do szybkiego serwera MQTT.

Serwer MQTT

02

Wyciągaj dane ze swojego serwera za pomocą popularnego protokołu komunikacyjnego MQTT, który jest standardem dla środowisk opartych o IoT.

Zapis i serwowanie danych

03

Platforma IIoT zapisuje zgromadzone dane na bezpiecznym serwerze i pozwala na ich udostępnianie w odpowiednim formacie uprawnionym osobom oraz systemom.

Agregacja danych interwałami

04

Aby uniknąć gromadzenia ogromnej ilości danych, platforma umożliwia agregację danych, np. łączenie ich w większe interwały czasowe. Dzięki temu można skompresować dane i uniknąć nadmiernego obciążenia pamięci.

Agregacja danych do konkretnych sensorów

05

Po upływie określonego czasu platforma automatycznie agreguje dane do godzin dla konkretnych sensorów. Możliwe jest również dostosowanie tego okresu, co umożliwia elastyczną konfigurację agregacji danych.

Zmienna rozdzielczość danych

06

Platforma IIoT obsługuje różne rozdzielczości danych, co pozwala na elastyczne dostosowanie sposobu gromadzenia i przechowywania danych do konkretnych wymagań.

Retencja danych

07

Platforma IIoT automatycznie zarządza retencją danych, co oznacza, że regularnie usuwa dane, które nie są już potrzebne. Pozwala to na optymalne wykorzystanie przestrzeni dyskowej.

Odpytywanie o konkretne pomiary

08

Nexelem Machines umożliwia odpytywanie o konkretne pomiary z czujników i maszyn, z uwzględnieniem odpowiednich zakresów i rozdzielczości danych.

Co oferuje system IIoT Nexelem Machines?

Opłacalne wdrożenie IoT dla Twojej produkcji.

Dostępność dla Twojej firmy

01

Nexelem Machines to fantastyczne rozwiązanie IIoT dla firm produkcyjnych, które chcą przetwarzać dane z maszyn w użyteczne informacje, pomagające podejmować decyzje biznesowe w duchu koncepcji Przemysłu 4.0.

Zastosowane sprawdzone technologie sprawiają, że nasze rozwiązanie do agregacji danych jest szybkie i niezawodne.

Zapewnia to stabilność, bezpieczeństwo i gwarancję optymalnej pracy na dużych ilościach danych bez przeciążenia systemu.

Bezproblemowe wdrożenie

02

Z nami zintegrujesz nie tylko swoje nowoczesne maszyny, ale także wiekowe mechaniczne potwory, które do tej pory opierały się cyfryzacji. Mamy sposób na to, żeby sprawnie połączyć całą Twoją infrastrukturę mechaniczną w jeden cyfrowy ekosystem. Dzięki temu poznasz w końcu OEE na każdym etapie swojej produkcji.

Co więcej będziesz mógł skorzystać z już funkcjonujących czujników, czy okablowania lub będziesz mógł wystartować od zera.

Wstępna konsultacja

03

Umówimy się na wstępną rozmowę telefoniczną lub online. Porozmawiamy i wspólnie zastanowimy się:

  • Jakie informacje (KPI) chcesz uzyskać z pozyskanych danych (np. OEE itp.)?
  • Jakie procesy produkcyjne funkcjonują w Twojej firmie? — ich zrozumienie ma kluczowe znaczenie przy wyborze punktów pomiarowych.
  • Co należy mierzyć i jakimi czujnikami IoT.

Naciśnij ten link i napisz do nas. W treści wiadomości wpisz “IOT”, odpowiemy.

Najczęściej zadawane pytania o IIOT z Nexelem Machines

Nie. Nasza platforma IIoT może działać niezależnie od MESa.
Każde czujniki pracujące w standardzie MQTT.
Tak.
Tak, możemy się wpiąć do już istniejącej infrastruktury np. poprzez istniejący sterownik, aby zbierać, magazynować i serwować przetworzone dane.