Strona główna » Blog » Wdrożenia » Efektywna integracja systemów IT

Efektywna integracja systemów IT

System to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania magazynem

 

Klient

Naszym klientem może być każda firma, która potrzebuje systemu do rozwiązania skomplikowanych problemów lub dodania nowych funkcji z zakresu gospodarki magazynowej, których nie można zaimplementować w dotychczasowym oprogramowaniu. Ponadto, nasi klienci potrzebują rozwiązania, który będzie dobrze zintegrowane systemy IT z istniejącym już oprogramowaniem, dotychczas stosowanym w firmie.

integracja systemów IT

Problem

Większość firm posiada już swoje systemy wewnętrzne (np. systemy księgowe, ERP), które często były wdrażane pare lat, pracownicy zostali już przeszkolili jak z nich korzystać itp. Zwykle więc klienci nie chcą już wdrażać całkowicie nowych rozwiązań, mimo, iż z biegiem czasu okazuje się, że potrzebują dodać dodatkowe funkcjonalności do systemu. Tu jednak pojawia się największy problem – ich wewnętrzne oprogramowanienie nie daje im takiej możliwości. Wraz z upływem lat róśnie dług technologiczny każdego starego systemu, aż w końcu przychodzi moment, gdy rozszerzenie go o nowe funkcjonalności nie jest już zupełnie możliwe. Jednak nie jest również dobrym rozwiązaniem całkowita wymiana starego systemu na zupełnie nowy. O wiele lepiej jest go po prostu zintegrować! Tutaj pojawia się kolejny problem – współdzielenie danych między różnymi systemami i / lub starym systemem operacyjnym może być trudne. Często na przykład, przy wdrażaniu dwóch systemów, które nie są zintegrowane, jeden system nie może wykorzystywać informacji z drugiego. Wymaga to żmudnego powielania informacji i osobnego wprowadzania ich do obu systemów.

Integracja systemów informatycznych z Nexelem

Integracja naszego systemu Nexelem z systemem klienta pozwala zachować istniejące rozwiązania, bez kosztownego wywracania wszystkiego do góry nogami. Dzięki temu firmy mogą korzystać z zasobów swojego wewnętrznego oprogramowania, a jednocześnie dzięki Nexelem zyskują dodatkowe funkcjonalności, np. obejmujące nowe, dotychczas nieskomputeryzowane obszary. Celem naszego systemu jest integracja planowanych i istniejących rozwiązań informatycznych, tak aby zminimalizować żmudne ręczne przesyłanie danych w tych systemach i zapewnić jak największą spójność danych. integracja systemów IT

Przykład z firmy produkcyjnej

System, z którym integrujemy się u jednego z naszych klientów, służy do księgowości. Efektywna wymiana danych jest konieczna, ponieważ przypadek ten dotyczy finansów w starym systemie klienta. System ten nie zapewnia jednak funkcjonalności niezbędnych do zarządzania magazynem w firmie produkcyjnej. Nie ma, na przykład, jasnej identyfikacji surowców, czy rejestru dostaw. Dane te znajdują się w innym systemie klienta (tzw. katalog produktów i surowców, w tym terminy dostaw, ceny produktów, ilość produktów na stanie itp.). Rzeczywista ilość surowca znajdującego się na magazynie często różniła się od tej wprowadzonej do systemu (np. z powodu nieprawidłowego rozliczenia dostawy). Dzięki Nexelem, staramy się jak najbardziej wyrównać te rozbieżności.

Efektywna wymiana informacji

System Nexelem dodaje dodatkową warstwę danych potrzebnych do dokładnego monitorowania ilości surowców w produkcji. Pomaga to w przyszłości, np. przy rozpatrywaniu reklamacji czy inwentaryzacji magazynu. Najważniejsza jest spójność danych między systemami i minimalizacja luk w danych. integracja systemów informatycznych

Technologie

Integracje systemów IT mogą być dostarczane na różnych poziomach, w zależności od wcześniej istniejących rozwiązań programistycznych. Nasze możliwe opcje integracji obejmują interfejs Web API, XML web services lub bardziej skomplikowane, takie jak tworzenie niestandardowego łącznika usługi sieciowej XML przy użyciu obiektów COM, dedykowanej aplikacji .NET bez obsługi XML.

Nasze rezultaty

Dodanie nowych funkcjonalności nie zawsze wymaga wymiany obecnego systemu. Możesz skomputeryzować / usprawnić część przedsiębiorstwa pozostawiając istniejące systemy. Dzieje się tak dzięki skutecznej integracji naszej aplikacji z systemami klienta. Dane z jednego systemu są wykorzystywane w innych, nie trzeba ich przenosić ręcznie, co pozwala na efektywne ponowne wykorzystanie danych, ich ulepszoną analizę i szybsze raportowanie. Wymiana danych pomiędzy systemami daje kadrze zarządzającej możliwość podejmowania świadomych decyzji, co pomaga w zdobyciu lub utrzymaniu wiodącej pozycji rynkowej w branży.

Kto może skorzystać z naszego rozwiązania?

Zespół VirtusLab może przeprowadzić złożone integracje dla wszystkich firm, które potrzebują takiego rozwiązania. Od lat pomagamy firmom w projektowaniu skutecznych i niezawodnych rozwiązań, które nie tylko oszczędzają pieniądze i czas, ale także pomagają zwiększyć produktywność, sprzedaż oraz wspierają wewnętrzne procesy i rozwój.

O Nexelem

Nexelem logo

Nexelem to elastyczny, modułowy system usprawniający zarządzanie produkcją oraz optymalizujący działanie firmy. Tworzony przez firmę VirtusLab sp. z o.o. która od 2010 roku pomaga firmom produkcyjnym z całego świata osiągać więcej, niższym kosztem – również dla środowiska naturalnego. VirtusLab to ponad 350 specjalistów IT, którzy tworzą oprogramowanie i rozwiązania IT z myślą o optymalizacji procesów w Twojej firmie produkcyjnej. Producent Nexelem MRP firma Virtus Lab wyróżniona przez Forbes oraz FTSprawdź nasz produkt w swoim środowisku. Zapytaj o demo.

Zapytaj o demo