85% dofinansowania na cyfryzację przedsiębiorstwa. Działanie 6.2 w branży produkcyjnej

Prowadzisz przedsiębiorstwo produkcyjne z sektora MŚP i twój biznes szczególnie ucierpiał podczas pandemii? Złóż wniosek o przyznanie bezzwrotnego dofinansowania na cyfryzację (zakup oprogramowania i sprzętu). Bon może pokryć nawet do 85% kosztów. “Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację” to projekt, który ma na celu pomoc polskim przedsiębiorstwom dostosować się do zmian, jakie zaszły na rynku w związku z pandemią covid-19. Ostatnie miesiące pokazały, że nowe technologie są niezwykle ważne w prawidłowym funkcjonowaniu mniejszych firm, zapewniając stabilność i konkurencyjność. Bon na cyfryzację to niepowtarzalna szansa na zakup sprzętu i oprogramowania do zarządzania produkcją, co przełoży się na bardziej elastyczne i wydajne działanie całej firmy i redukcję niepotrzebnych kosztów.

Spis treści:

  1. Na co można przeznaczyć bony na cyfryzację?
  2. Kto może skorzystać z “Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”?
  3. Zakres wsparcia, o jakie można się ubiegać
  4. Dlaczego warto skorzystać z dofinansowania przy zakupie oprogramowania Nexelem?
  5. Podsumowanie

Na co można przeznaczyć bony na cyfryzację?

O dofinansowanie można się ubiegać nie tylko w celu zakupu danego oprogramowania, ale także:

  • licencjonowanie oprogramowania
  • zakup środków trwałych (np. komputerów, maszyn), których posiadanie konieczne jest do wdrożenia cyfryzacji
  • zakup usług informatycznych, które mają pomóc we wdrożeniu technologii cyfrowych.

Powyższa struktura finansowania w ramach działania 6.2. daje zatem możliwość zakupu wszystkich niezbędnych elementów do wdrożenia profesjonalnego oprogramowania zarządzania produkcją takiego jak Nexelem. Wszystkie koszty związane z zakupem i wdrożeniem naszej aplikacji mogą zostać dofinansowane. Co więcej, jeśli zdecydujesz się na Nexelem, zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie stworzenia i złożenia wniosku o dofinansowanie.

Kto może skorzystać z “Wsparcie MŚP w obszarze cyfryzacji – Bony na cyfryzację”?

Dofinansowanie skierowane jest wyłącznie do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Złożyć wniosek może każdy, kto prowadzi firmę z sektora MŚP, ale przy rozpatrywaniu projektów pod szczególną uwagę będą brane przedsiębiorstwa, które najmocniej ucierpiały podczas pandemii COVID-19. Z raportu PWC “Polski mikro, mały i średni biznes w obliczu pandemii COVID-19. Przychody, płynność i reakcja na wstrząs” przeprowadzonego w 2020 roku, aż 63% średnich firm prowadzących działalność produkcyjną ograniczyło swoją działalność w związku ze zmianami społeczno-gospodarczymi będącymi następstwem pandemii.

Zakres wsparcia, o jakie można się ubiegać

Składając wniosek o przyznanie bonu na cyfryzację można ubiegać się nawet o 85% dofinansowania, przy minimalnym wkładzie własnym 15% kosztów.  Minimalna wartość projektu (kosztów kwalifikowalnych) wynosi 60 tys. a wartość maksymalna 300 tys zł (co oznacza, że przy wspomnianym dofinansowaniu na poziomie 85% można otrzymać nawet 255 tys. zł).  Rozliczenie również wydaje się bardzo atrakcyjne i proste, ponieważ nastąpi w formie ryczałtu. Oznacza to, że nie trzeba będzie weryfikować dokumentów potwierdzających postęp finansowy projektu.

Dlaczego warto skorzystać z dofinansowania przy zakupie oprogramowania Nexelem?

Dofinansowanie umożliwia wdrożenie nowego oprogramowania, które zwiększa innowacyjność firmy, a także jej konkurencyjność. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii takich jak aplikacja Nexelem można zredukować koszty i zoptymalizować wydajność. Dodatkowo dzięki wykorzystaniu Nexelem:

zwiększysz przychody ze sprzedaży poprzez zmniejszenie czasu potrzebnego na realizację pojedynczego zamówienia,

  • zamówisz surowce na podstawie planów produkcyjnych tworzonych w oparciu o rzeczywiste zapotrzebowanie, zapewnisz na czas dostępność surowców, półproduktów i produktów minimalizując ilość zapasów,
  • uzyskasz możliwość zdalnego zarządzania przedsiębiorstwem, co poskutkuje stabilnością w długofalowym rozwoju, 
  • lepiej zorganizujesz i zaplanujesz procesy związane z produkcją, zmniejszając jednocześnie możliwość potencjalnych pomyłek czy przestojów.

Co więcej, jeśli wybierzesz nasze oprogramowanie, pomożemy Ci w całym procesie pozyskiwania dofinansowania. Współpracujemy z firmami, które przygotują dla Ciebie projekt i złożą wniosek w odpowiednim terminie. Dzięki temu zyskujesz nowoczesne narzędzie i sprzęt komputerowy, płacąc tylko 15% jego wartości.

Podsumowanie

  • Doradzimy, jak najlepiej wykorzystać środki, tak żeby przyniosło to jak największą wartość dla firmy, 
  • Pomożemy w złożeniu i rozliczeniu wniosku, 
  • Oprogramowanie i sprzęt dofinansowane w 85%, co przełoży się na bardziej optymalne działanie produkcji i szereg oszczędności. W połączeniu z wysokością finansowania cały projekt bardzo szybko się zwróci.

Zatem jeśli rozważałeś rozszerzenie oprogramowania w firmie o narzędzie do optymalizowania produkcji to teraz jest świetna okazja, żeby zrobić to bardzo małym kosztem. Skontaktuj się z nami, aby poznać więcej szczegółów

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2023
Zobacz Demo - bez zobowiązań